Slide3
    Slide2
    Slide3
ΑΟΤ ΑΛΙΜΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ: 2-1 (Παμπαιδικό 2)

Πολύ καλή εμφάνιση και «φιλική» νίκη με 2-1 πραγματοποίησε στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας η ομάδα του Παμπαιδικού 2 των Τραχώνων, αντιμετωπίζοντας την ομάδα του Παμπαιδικού 1 του Αστέρα Βάρης (!) που περιλαμβάνει την ηλικιακή κατηγορία 2002-2003. Παίζοντας συγκροτημένα και σοβαρά, η ομάδα μας κατόρθωσε να πάρει τη νίκη στα τελευταία λεπτά με γκολ του Ανδριόπουλου μετά από γρήγορη αντεπίθεση και σουτ του σκόρερ. Το πρώτο γκολ είχε σημειωθεί στο πρώτο ημίχρονο μετά από εξαιρετική ενέργεια και ψηλοκρεμαστό σουτ του Αποστόλη Παύλου, ενώ κλασική ευκαιρία για γκολ έχασε και ο Αστεριάδης στο τελευταίο λεπτό, μετά από ωραία προσωπική ενέργεια. Ο προπονητής και τεχνικός διευθυντής των Ακαδημιών κος Αργυρίου, έμεινε ικανοποιημένος από την εμφάνιση, τονίζοντας όμως ότι «η ομάδα θα πρέπει να επιδείξει την ίδια σοβαρότητα και προσπάθεια σε όλη την σεζόν, για να θεωρηθεί πετυχημένη αγωνιστικά όλη η χρονιά».

ΑΟΤ Αλίμου Παμπαιδικό 2 (Μιχάλης Αργυρίου): Καμζιόλας, Μπαρκονίκος, Χρυσοχοϊδης, Σιόντης, Μποσίνης, Νίρος, Αστεριάδης, Μίχας, Δημητριάδης, Ανδριόπουλος

Έπαιξαν και οι: Παύλου Αποστ., Παύλου Αναστ., Γρηγορόπουλος, Αντωνίου, Παναγάκος

The post ΑΟΤ ΑΛΙΜΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ: 2-1 (Παμπαιδικό 2) appeared first on trahones-news.gr.

Πηγή: trahones-news.gr