Slide2
    Slide3
ΑΟΤ Αλίμου – Π. Φάληρο: 2-3 (Junior 4)

Με πολύ καλή εμφάνιση αλλά χωρίς καθόλου τύχη τα junior των Τραχώνων δεν κατάφεραν να κερδίσουν, σε ένα παιχνίδι που στη μεγαλύτερη του διάρκεια έλεγχαν.

Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα η ομάδα μας πίεσε δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες και παρουσιάζοντας ένα συγκροτημένο σύνολο τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά. Το σκορ άνοιξε η ομάδα του Φαλήρου ενώ μετά από λίγα λεπτά ήρθε η ισοφάριση με αυτογκόλ. Η απόδοση για τους Τράχωνες ανέβηκε κατακόρυφα και με πολύ ωραία ενέργεια του Μπανάκου διαμορφώθηκε το 2 -1.

Με πολλές φάσεις αλλά μη μπορώντας να τις μετουσιώσουν σε γκολ, οι παίχτες του Αλίμου συνέχισαν να έχουν το πρώτο λόγο χωρίς όμως να διευρύνουν τη διαφορά. Στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Π.Φαλήρου στάθηκε τυχερή και με δύο γκολ έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη.

Σκόρερ: Μπανάκος, αυτογκόλ
Έπαιξαν :Παπαδήμας, Μπανάκος, Τόλης, Ποπώλης, Τσιαδής, Τσάπρας, Μπρατιμος, Καμπούρογλου, Τριπαρόλης, Γιαννιώτης, Ζαρλάς, Βαρσάμης, Καραμάνης, Γεωργιτσογιαννάκος, Παλαμάρης

The post ΑΟΤ Αλίμου – Π. Φάληρο: 2-3 (Junior 4) appeared first on trahones-news.gr.

Πηγή: trahones-news.gr