600true dots bottomright 100true false 800none
    Slide2
    Slide3

Απορία και κατεβασμένα κεφάλια..

Αυτά ήταν τα συναισθήματα αλλά και οι εκφράσεις των παιδιών μετά την διακοπή του αγώνα Τράχωνες – Ολυμπιακός Αλίμου για την κατηγορία των Παμπαίδων.

Αλλά ας πάρουμε τα πράγματα με τη σειρά… Μεσημέρι Κυριακής και στο Δημοτικό Στάδιο Αλίμου από όλους ακούγεται μια κουβέντα… «Ωραίος καιρός για μπάλα».

Το τοπικό ντέρμπι μεταξύ δυο πολύ καλών ομάδων του παιδικού πρωταθλήματος είναι έτοιμο να ξεκινήσει. Τα παιδιά των δυο ομάδων χαιρετιούνται και εύχονται καλή επιτυχία. Άλλωστε αρκετά από αυτά είναι συμμαθητές και φίλοι από το σχολείο. Ο διαιτητής σφυρίζει και το παιχνίδι ξεκινάει. Καταλαβαίνεις από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, από το πάθος και την ενέργεια που βγαίνει στον αγωνιστικό χώρο, ότι θα είναι δυνατό και όμορφο παιχνίδι. Από αυτά που αξίζει να παρακολουθήσεις παρόλο που είναι ένας παιδικός αγώνας.

Το ημίχρονο τελειώνει χωρίς τέρματα αλλά και με τις δυο ομάδες να έχουν καλές στιγμές. Η έναρξη του δευτέρου σηματοδοτεί τη συνέχεια της προσπάθειας των παιδιών με την ίδια θέληση και όρεξη. Στο 14′ ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι για να ενημερώσει τους δυο πάγκους αυτό που ακούνε όλοι. Υβριστικά να φέρονται κατά του ίδιου από την εξέδρα με αρκετή ένταση. Η προειδοποίηση ότι αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση θα διακοπεί ο αγώνας είναι ξεκάθαρη. Τρία λεπτά πριν τη λήξη και ενώ τα παιδιά καταβάλουν τα μέγιστα ο διαιτητής διακόπτει οριστικά το παιχνίδι!!!

Τα παιδιά κατευθύνονται εμφανώς εκνευρισμένα προς τους πάγκους και η απορία φαίνεται στα πρόσωπα τους. Η απορία των παιδιών; «Μα γιατί να διακόψει τον αγώνα για αυτό το λόγο;»

ΑΟΤ ΑΛΙΜΟΥ (ΜΠΑΡΜΠΑΡΗΣ ΣΤ.):

ΚΑΜΠΟΥΡΟΓΛΟΥ, ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΖΑΡΜΑΚΟΥΠΗΣ, ΖΑΧΟΣ, ΔΟΥΡΑΝΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΔΑΡΑΣ, ΡΕΣΟΥΛΗΣ, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΜΑΓΟΥΛΙΑΝΙΤΗΣ, ΑΥΓΕΡΗΣ, ΜΑΚΡΗΣ, ΚΑΤΣΑΝΟΛΙ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, ΤΣΙΛΗΣ, ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ

The post A.Ο.Τ. Αλίμου – Ολυμπιακός Αλίμου 1 – 1 (Παμπαιδικό 1) appeared first on trahones-news.gr.

Πηγή: trahones-news.gr