600true dots bottomright 100true false 800none
    Slide2
    Slide3

ΔΙΠΛΟ… ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ!!!!

Τρομερή νίκη σημείωσαν οι μικροί του Αλίμου μέσα στη Αργυρούπολη καθαρίζοντας στην ουσία την πρόκρισή τους στη τελική φάση , ενώ ταυτόχρονα έγιναν και το φαβορί για τη κατάκτηση της πρώτης θέσης του ομίλου. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι μικροί του Στράτου Παρούση παραμένουν ΑΗΤΤΗΤΟΙ  στη Β” φάση του πρωταθλήματος με 3 νίκες ΕΚΤΟΣ έδρας και 1 ισοπαλία εντός.

Στο α” ημίχρονο η ομάδα της Αργυρούπολης ήταν καλύτερη και έχοντας υπέρ της και τον αέρα δημιούργησε φάσεις στην εστία μας με τον Ζώγα όμως, με τη βοήθεια και του δοκαριού σε μια φάση, να έχει αντίθετη άποψη και να … κατεβάζει ρολά!! Έτσι το 0-0 παρέμεινε με τη λήξη του α” μέρους.

Στο β” ημίχρονο ανέβηκε κατακόρυφα η απόδοση των παιδιών και χωρίς να υστερήσει κανείς έφτασαν δίκαια στη 3η τους νίκη σε ισάριθμα εκτός έδρας παιχνίδια!! Συγκεκριμένα η ομάδα μας πίεσε τον αντίπαλο και τον έκλεισε στα καρέ του και δημιούργησε ωραίες φάσεις από τα πλάγια με προσπάθειες των Μιχαηλίδη και Τοποβίτη. Μετά από αρκετές φάσεις ήρθε η λύτρωση μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τοποβίτη και ωραίο μονοκόμματο πλασέ του Παπαδάκη (5 γκολ σε 4 παιχνίδια στη β φάση…) διαμόρφωσε το 0-1. Στη συνέχεια απειλήσαμε και είχαμε ευκαιρίες να διευρύνουμε το σκορ με προσπάθειες των Χρυσοχοϊδη, Τοποβίτη, Αθανασάκη και Γρηγοράκη ενώ είχαμε και δοκάρι με τον Αναγνωστόπουλο!! Στις 3 μόλις επιθέσεις που κατάφερε να κάνει η ομάδα της Αργυρούπολης βρήκε και πάλι μπροστά της τον Ζώγα αλλά και τους υπόλοιπους αμυντικογενείς παίκτες της ομάδας μας (Γιαννόπουλος , Λιοπύρης , Γεωργατζής , Χριστακόπουλος) .

ΑΟΤ ΑΛΙΜΟΥ (ΠΑΡΟΥΣΗΣ ΣΤΡ.):

ΖΩΓΑΣ , ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ , ΛΙΟΠΥΡΗΣ , ΓΕΩΡΓΑΤΖΗΣ , ΧΡΙΣΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ , ΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣ , ΤΟΠΟΒΙΤΗ , ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ , ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ , ΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ , ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ , ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ

The post Γ.Σ.Α. – Α.Ο.Τ. Αλίμου 0 – 1 (Pre-Junior 1) appeared first on trahones-news.gr.

Πηγή: trahones-news.gr